З’явився трейлер фільму про журналіста Гарета Джонса, який розповів світу про Голодомор

З’явився трейлер фільму «Ціна правди», що розповідає про журналіста Гарета Джонса, який у 1933 році вирушив до Радянського Союзу, щоб викрити правду про злочини сталінського режиму та Голодомор в Україні.

Cтрічка спільного виробництва України (Kinorob за підтримки Державного агентства України з питань кіно), Польщі (Film Produkcja за підтримки Polish Film Institute) та Великої Британії (Jones Boy Film).

Режисером стрічки виступила номінантка на премію «Оскар» Аґнєшка Голланд. Консультантом проєкту став Тімоті Снайдер — американський історик та письменник, професор Єльського університету, який у своїй монографії «Криваві землі: Європа між Гітлером та Сталіним» обґрунтував тезу про те, що радянський та нацистський режими знищили близько 14 млн мешканців на території України, Польщі, Білорусі, Балтики та в західних областях Росії.

«Фільм «Ціна Правди» – це потужний, та неймовірно важливий для українського та світового глядача фільм. Адже в епоху інформаційних фейків та постправди ми повинні перш за все самі залишатися справжніми та прагнути істини, як це робив головний герой — Гарет Джонс. Тому важливо, що в цій історії ми можемо побачити багато паралелей з сучасністю», – стверджує продюсер Єгор Олесов.

Фільм знімали в Україні, Польщі та Шотландії. В Україні зйомки проходили на найбільшій площі Європи у Харкові, яку на деякий час спеціально закрили для жителів та гостей міста.

У широкий прокат фільм вийде 28 листопада. Згодом планується видання книжки «Гарет Джонс. Ціна правди» з біографією та статтями журналіста, в основі якої бакалаврська робото студенток Інституту журналістики Олени Тищук і Валентини Пасічної.

Фільм вже отримав головну нагороду 44 Фестивалю польських художніх фільмів «Золоті Леви». Крім того, художник-постановник стрічки Гжегож Піонтковскі отримав спеціальний приз за найкращий продакшн-дизайн.

Джерело: chytomo.com

Знайшли помилку?
Виділіть текст і натисніть "Ctrl+Enter"
З’явився трейлер фільму про журналіста Гарета Джонса, який розповів світу про Голодомор

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: