Військовий капелан Павло Славінський вирощує екзотичні дерева – павловнію

Із воїна у землероби. Після АТО він вирощує екзотичні дерева.

Коваль, капелан, а тепер і землероб. Чернігівець Павло Славінський після повернення з війни на Донбасі пробував себе у різних професіях. А нещодавно розпочав цікавий та, водночас, ризиковий проект – вирощує дерева, які швидко ростуть та використовуються для виготовлення екологічних меблів. Для Чернігова як самі дерева, так і стартап колишнього атовця – це екзотика. Та Павло вірить в успіх справи. Долучає до реалізації проекту і своїх побратимів, пише Радіо Свобода.

Павло Славінський – учасник АТО. На війну пішов добровольцем у складі батальйону особливого призначення «Чернігів». Сьогодні він з родиною мешкає в обласному центрі. Займається вирощуванням екзотичних для Чернігова дерев під назвою «павловнія».

Землеробство – це не перша спроба Павла знайти своє покликання у мирному житті. Одразу після повернення з війни чоловік зайнявся ковальством. Потім – вивчився на капелана. Сьогодні він вирощує дерева.

«Ми з хлопцями жартуємо, що після війни нас всіх до землі тягне. Дуже багато побратимів займається сільським господарством. Хтось щось вирощує – хтось капусту вирощує, хтось горіхи саджає. Дуже багато хлопців, як отримали землю, почали щось на ній висаджувати», – розповідає Павло.

​Чому дерева?

Зайнятись вирощуванням екзотичних для Чернігова дерев колишній атовець вирішив випадково.

«Десь зимою я натрапив на дуже гарні картинки в інтернеті. Потім перейшов за посиланням – цікаво, – згадує Павло. – Подивився як воно росте, чи можна це використовувати в комерційних цілях. Потім знайшов хлопця, теж атовця. Він вирощує в Ічнянському районі павловнії. Замовив насіння, прийшло. Ну і почав займатися».

До свого проекту Павло підійшов ґрунтовно – прочитав чимало літератури, в якій описано, як вирощувати павловнію.

«Я дуже тішуся наскільки це його захоплює! Як він вивчає всю цю інформацію, як він ретельно прораховує свої наступні кроки! Я в цей момент, звичайно, ним пишаюся», – розповідає про захоплення чоловіка дружина Ірина.

Свій проект екзотичним Павло не вважає. Пояснює – павловнія адаптована до нашого клімату. Дерево спокійно витримує температуру до мінус 30 градусів.

«Для нас екзотика в тому, що воно квітне від 40 до 60 днів. Дуже великі квіти – до 10-15 сантиметрів у діаметрі, і їх дуже багато. Колір квітів різний. Є жовті, сині, фіолетові. Цікава така рослина. Уявіть – дерево розміром 25-30 метрів заввишки, яке повністю вкрите квітками! Дуже цінний медонос. І найголовніше, що воно дуже швидко росте, – розповідає Павло. – В Європі його використовують саме як комерційну деревину, яка дуже швидко відновлюється».

Саме для виготовлення еко-меблів Павло і збирається використовувати дерева. Чекати, каже, не довго. Павловнія виростає до 30 метрів заввишки років за вісім. А в діаметрі буде – до сорока сантиметрів. З одного дерева виходить цілий куб комерційної деревини.

«Люди, які займаються павловнією, кажуть, що її зрізати під корінь можна чотири рази. І вона починає рости з того ж коріння. Тобто, якщо один раз засадив поле, то років так на 50 ти забезпечений деревиною. Там різні схеми посадки: на біомасу, на дрова, або на промислову деревину», – пояснює Павло.

Та поки що у Павла – тільки невеличкі саджанці, близько п’ятисот штук. Їх він збирається висадити на двох гектарах землі, які отримав від держави. Чоловік хоче залучити до справи і своїх побратимів – висадити павловнію і на їхніх ділянках. Розраховує засадити територію приблизно у шість гектарів.

Чи є все ж таки ризики?

У свій проект Павло поки що вклав небагато грошей. По суті, кошти знадобилися на закупівлю насіння. Сотні саджанців чоловік розмістив у себе в господарстві. Тут у нього все поряд – і майстерня коваля, і теплиця з павловнією. Наглядати за деревцями доводиться постійно.

«Дуже багато насіння пропало через те, що я не мав досвіду саме вирощування після посадки в соти. В мене дуже багато загинуло. Ну це досвід, який я отримав, – зізнається Павло. – Тут знаходиться моя майстерня, тут я виробляю металеві ковані вироби. І кілька разів на день бігаю – щось там поливаю, щось там висаджую. Тобто для мене це не дуже складно, – каже Павло Славінський.

На запитання, як вдається поєднувати такі різні справи – метал та вирощування дерев, відповідає з посмішкою:

“Тут нема протилежностей. Метал – він холодний, а дерево живе. Все ж таки хочеться більше до живого. Метал він майже вічний, а деревина, квітки – крихкі, як і наше життя. Хочеться це збільшувати”.

В родин жартують: «Павло вирощує павловнії».

Родина Павла його креативну ідею – вирощувати дерева для виготовлення екологічних меблів – підтримує.

Знайшли помилку?
Виділіть текст і натисніть "Ctrl+Enter"
Військовий капелан Павло Славінський вирощує екзотичні дерева – павловнію

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: