В Лісабоні відкриють пам’ятник Тарасу Шевченку

Погруддя українському поету, художнику, громадському та політичному діячу, національному символу України Тарасу Шевченку відкриють у Лісабоні 14 вересня цього року.
Про це повідомляється на сайті Спілки українців у Португалії (СУП), пише Укрінформ.

«З ініціативи Посла України в Португалії пані Інни Огнівець, відбулася зустріч з президентом району Белень Фернардом Розою. На зустрічі була узгоджена дата інавгурації погруддя Шевченка у Лісабоні, а саме: 14 вересня 2019 року, о 11:00 годині», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, на зустрічі також були присутні Голова СУП Павло Садоха і президент громадської організації «Montarás» зі спорудження монументу Тарасу Шевченку у Лісабоні (Associação “Montaras – monumento a Taras Shevchenko”) Олеся Зарума.

Зазначається, що представники громадської організації отримали згоду на упорядкування прилеглої до монумента території, зокрема, викладання бруківки з малюнком української вишивки, підведення зрошувальноі системи та встановлення додаткового освітлення, сфокусованого на погрудді.

Як повідомлялося раніше, у лютому цього року муніципалітет Лісабона надав офіційний дозвіл на встановлення погруддя Тараса Шевченка на площі міста. Автором погруддя є португальский скульптор Ельдер Де Карвальо, який став переможцем відкритого конкурсу.

У квітні українці у Португалії розпочали збір коштів на погруддя Тарасу Шевченку. Для цього було створено громадську організацію «Montarás».
Павло Садоха у соцмережі раніше зауважив, що місце, де буде стояти погруддя Кобзаря, є «чарівним» і таким, що «дуже нагадує Канів».

 

Фото: Укрінформ, Embaixada da Ucrânia na República Portuguesa

Знайшли помилку?
Виділіть текст і натисніть "Ctrl+Enter"
В Лісабоні відкриють пам’ятник Тарасу Шевченку

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: